Haber

Agnes Denes’in yaşayan piramit çalışması 30 Ekim’e kadar SSM bahçesinde sergilenecek

AGNES DENES’İN YAŞAYAN PİRAMİT İŞLERİ 30 EKİM’E KADAR SSM’NİN BAHÇESİNDE

 

Yaşayan Piramidi oluşturan bitki ve çiçekler yaşam döngülerini farklı yerlerde sürdüreceklerdir.

 

Tam bir yıldır SSM’nin bahçesinde büyüyüp renkleniyor, mevsimlerle birlikte dönüşümünü takip ediyoruz. Agnes Denes Yaşayan PiramitAdı geçen mekana özel eseri 30 Ekim Pazartesi gününe kadar ziyaret edilebilecek.

 

Yaşayan Piramit Sanatçının ideolojisi doğrultusunda SSM ziyaretçilerinin konutlarında, ofislerinde veya bahçelerinde yaşam döngüsünü sürdürecek. 28 Ekim Cumartesi günü SSM’yi ziyaret edecek sanatseverler, yanlarında getirecekleri kap ile piramit üzerindeki bitkileri alabilecek.

 

İlk olarak 2015’te New York’taki Sokrates Heykel Parkı’nda ve ardından 2017’de belge 14Kassel’deki Nordstadtpark’ta sahaya özel çalışma yapıldı. Yaşayan Piramit Aynı zamanda doğal yaşam döngüsüne sahip bir heykel olarak da değerlendiriliyor. Sabancı Holding ana sponsorluğunda ve Çimsa’nın irtibat sponsorluğunda 13 Eylül 2022 tarihinden bu yana SSM bahçesinde yer alan eser, İstanbul kent florasından seçilen yaklaşık altı yüz türden iki bin parçadan oluşuyor ve güneş ve gölge koşullarına göre farklı cephelere yerleştirilmiştir. Bitki ve çiçeklerden oluşur.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

camas-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu