Ekonomi

Emekliyi mutlu edecek sahne arkası! İşte Bahçeli’nin zam talebi için konuşulan tarih

Memur maaşına yapılan yüzde 17,5’lik artışın ardından zamma ek olarak 8 bin TL zam yapıldıktan sonra emekli maaşlarına yüzde 25 zam yapıldı. Başta MHP lideri Devlet Bahçeli olmak üzere emeklilere ciddi zam yapılması yönündeki çağrı yanıtsız kaldı. Vergi artışları ve Körfez’den gelmesi planlanan yatırımların ardından yerli oyÖnceden emeklilikte artış olacağı öne sürülüyor.

EMEKLİLİKLERE SADECE YÜZDE 25 ARTIRILDI

Asgari memur maaşının 22 bin 17 liraya, emekli maaşlarının ise yüzde 25 artırılmasına ilişkin düzenlemeleri içeren torba kanun geçtiğimiz hafta TBMM’de yasalaştı. Böylece MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve bazı siyasilerin emekli sayısını artırma çağrıları yanıtsız kaldı.

SEÇİM ÖNCESİ ARTIŞLAR GÜNDEMDE

Bu gelişmelerin ardından emeklilerin artmasıyla ilgili umutlar söndü. Ancak peş peşe vergi artışları ve Körfez tipinden Türkiye’ye gelmesi planlanan yatırımlarla hükümetin yerel seçimler öncesi emeklileri sevindirmesi bekleniyor. Cumhuriyet’te yer alan habere göre Mart 2024’te yapılması planlanan yerel seçimler öncesi emeklilik zammı yapılması planlanıyor.

haber-borcka.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu