Haber

Filistin’e destek yürüyüşlerine tepki gösteren İngiltere İçişleri Bakanı Suella Braverman görevden alındı

İngiltere’de 5 haftadır düzenlenen Filistin’e takviye yürüyüşleriyle ilgili “Bu böyle devam edemez” değerlendirmesinde bulunan İngiltere İçişleri Bakanı Suella Braverman görevden alındı.

BAŞBAKAN RİŞİ SUNAK TARAFINDAN GÖREVDEN ALINDI

Filistin’e destek gösterilerine yönelik tutumuyla tartışmalara neden olan İngiltere İçişleri Bakanı Suella Braverman, İngiltere Başbakanı Rishi Sunak tarafından görevinden alındı. Braverman, X hesabından yaptığı paylaşımda, Londra polisinin dün Londra’da düzenlenen Filistin ile dayanışma yürüyüşündeki performansını ve Mütareke Günü kapsamında aşırı sağcıların gerçekleştirdiği eylemleri övdü. Şiddet olaylarında bazı polis memurlarının yaralandığını kaydeden Braverman, yürüyüş sırasında sergilenen bazı pankart ve sloganları “hastalıklı, provokatif ve bazen suç teşkil eden” olarak yorumladı.

“BU BÖYLE DEVAM ETMEZ” DEMİŞTİ

Braverman, “Antisemitizme, her türlü ırkçılığa ve terörizme bu kadar değer verilmesi son derece rahatsız edici. Bu böyle devam edemez.” İfadelerini kullandı. Her hafta düzenlenen protestolar nedeniyle “Londra sokakları nefret, şiddet ve antisemitizmle kirleniyor.” Braverman, şehirdeki Yahudi cemaatinin de tehdit altında hissettiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu