Haber

Karşıyaka’da Seçim Coşkusu

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine bir gün kala Karşıyaka büyük bir coşkuya ev sahipliği yaptı. Karşıyaka çarşısında yürüyen binlerce kişi renkli görüntüler oluşturdu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer“Kazanıyoruz, sona geldik. 15 Mayıs sabahı harika bir ülkeye uyanacağız. Olağanüstü güzel bir ülkeye uyanacağız.”

Karşıyaka, cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri öncesi kırmızı-beyaza boyandı. CHP İzmir İl Başkanlığı’nın Karşıyaka’da düzenlediği kortej renkli görüntülere sahne oldu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de katıldığı kortej, otobüs tipi ile başladı. Karşıyaka Belediyesi önünden başlayan kortej, Karşıyaka Çarşısı’ndan devam ederek Atatürk, Annesi ve Kadın Hakları Anıtı önünde son buldu. Yürüyüşte gencinden yaşlısına binlerce kişi tek yürek oldu.

SOYER: “GERİ DÖNECEĞİZ”

“İzmir Seninle Gurur Duyuyor” sloganlarıyla sahne alan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Burası oy adaletin, hakkın, hukukun, emeğin, alın terinin, namusun, dürüstlüğün seçimi. Bu topraklara sadece refah ve adalet getirmeyeceğiz. Dünyayı etkileyeceğinden emin olun. oy Bu. Dünyanın bütün totaliter, popülist liderleri korkacak. O ülkelerin mazlumları Türkiye’ye bakıp umutlarını yeşertecekler. Kazandığımızda emin olun sadece biz değil tüm dünya, insanlık, erdemler, namus, adalet, demokrasi ve halk kazanacak. Kazanıyoruz, sona geldik. 15 Mayıs sabahı harika bir ülkeye uyanacağız. Olağanüstü güzel bir ülkeye uyanacağız. Bizden aldıkları her şeyi geri alacağız. Karşıyaka ve İzmir’in hakkını geri alacağız. Tüm işçi ve çiftçilerin haklarını geri alacağız. Kazandığımızda bir şeyler değişecek, her şey değişecek” dedi.

ASLANOĞLU: “GÖNÜL SEÇİMLERİ KAZANDIRIR”

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, “Bu seçimi açık farkla kazanacağız. Seçimde ne yaparlarsa yapsınlar hile yapılmasına izin vermeyeceğiz. Sabaha kadar sandıklara sahip çıkacağız. İzin vermeyeceğiz. Bir oyun boşa gider. Bu seçim taş atanlarla gönül yapanların seçimidir. Yapan kazanır” dedi.

TUGAY: “SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ”

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, “Sizinle gurur duyuyoruz. Size söylüyorum, bu ülke Atatürk’ün ışığında, demokrasinin ışığında, hukukun güvencesi altında saygı ve eşitlikle yönetilecektir.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

hacibektas-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu