Haber

Katar’dan Kuran’a yönelik saldırıya tepki!

Katar Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Danimarka’da Kuran-ı Kerim yakılmasının bir provokasyon olduğu ve Ramazan ayı başta olmak üzere 2 milyarı aşkın Müslümanın duygularını tahrik etme amacı taşıdığının altı çizildi.

Katar’ın bu menfur eylemi şiddetle kınadığı kaydedilen açıklamada, Danimarka hükümetine dini nefret hatasını yapanlara karşı harekete geçmesi için çağrıda bulunuldu.

Açıklamada, “İfade özgürlüğü bahanesiyle Kuran’a yönelik ihlallerin tekrarına izin verilmesi kin ve şiddeti körükler ve barış içinde bir arada yaşama değerlerini tehdit eder” uyarısında bulunuldu.

Danimarka’da Kuran’a ve Türk bayrağına saldırı

Danimarka’da dün öğleden sonra Kopenhag’daki Türk Büyükelçiliği önünde Türk bayrağı ve Kur’an-ı Kerim saldırısı düzenlendi.

Danimarka’da Patrioterne Gar Live (Patriots Live) adlı marjinal grubun 5 üyesinin düzenlediği provokasyon, grubun Facebook hesabından canlı yayınlandı.

Provokatörler, İslam’a hakaret eden sloganlar attılar ve Türk bayrağına tatsız bir baskın düzenlediler.

Provokasyon sırasında herhangi bir şiddet olayı yaşanmazken, Danimarka yetkililerinin Kopenhag’daki Türkiye Büyükelçiliği’ni önceden bilgilendirdiği ve gerekli güvenlik önlemlerini aldığı belirtildi.

Danimarka’da 24 Mart’ta Kopenhag’daki Türk Büyükelçiliği önünde yine Kuran-ı Kerim ve Türk bayrağı saldırısı düzenlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu