Haber

KIZI ÖZGE’NİN BACAKLARININ FAZLASI İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Prematüre kızı Özge’nin (8) sol bacağının kesilmesinden sorumlu tuttuğu özel hastane çalışanları hakkında açtığı davalarda, başvurusu Anayasa Mahkemesi tarafından iç hukuk yollarının tüketilmediği gerekçesiyle reddedilen Ali İhsan Yıldırım ) ANTALYA’da 13 günlükken elektrikli testereyle öldürüldü. harekete geçti. Yoğunluğun olduğu meydanda motorlu testereyi kızının protez bacağına bırakan Yıldırım, ‘Yıllardır hukuki çaba harcıyoruz’ dedi.

Kepez’de yaşayan alüminyum doğrama ustası Ali İhsan ve İlknur Yıldırım’ın kızı Özge, 1 Ocak 2014’te 6,5 aylık olarak dünyaya geldi. İddiaya göre, özel bir hastanedeki kuvözde bacağına takılan kateter nedeniyle 13 günlükken sol bacağını diz kapağından kaybeden Özge, 150 TL harcayarak babasının kurduğu cihazla yürümeye başladı. evin tavanında. Ali İhsan Yıldırım, özel hastaneyi ihmalle suçlayarak davalar açtı. Yerel mahkemelerde açılan davalarda iki kez takipsizlik kararı verildi. Ali İhsan Yıldırım’ın takipsizlik kararına itirazı takipsizlikle sonuçlandı. Yıldırım bu sefer de Anayasa Mahkemesi’ne başvurdu. Anayasa Mahkemesi ise başvuruyu ‘hukuk sisteminde mevcut olan idari ve yargısal yollar tüketilmeden yapıldığı’ gerekçesiyle reddetti.

‘Kızımı sakat bıraktılar’

Ali İhsan Yıldırım, kent merkezinde halkın yoğun olarak yaşadığı Attalos Meydanı’nda eylem yaptı. 8 yıldır kızı için mücadele ettiğini söyleyen Yıldırım, elektrikli testereyi yanında getirdiği kızının protez bacağına bıraktı.

Yıldırım, amacının kızının ihmal sonucu bacağının kesildiğine dikkat çekmek olduğunu söyledi. Suçluları korumak bizim elimizde. Kızımı sakatladılar. Yıllardır hukuk mücadelesi veriyoruz. Anayasa Mahkemesi’ne başvurdum, oradan da iç hukuk yollarının tüketilmediğini belirterek reddettiler. Ancak hataların ortalıkta dolaştığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu