Teknoloji

Konser Keşif Özellikleri Apple Music ve Haritalar’a Geliyor

Popüler müzik platformu Apple bugün yaptığı duyuruda Apple Music ve Apple Maps’e Yenilikleri paylaş. Haritaya gelen özelliğin günümüzdeki prestijiyle ABD, Almanya, İngiltere, Fransa, Japonya, Avustralya ve Meksika’dakiler ve Müzik’e gelen herkesin erişebileceği belirtildi.

Harita ve Müzik’e gelen özellikler konserleri keşfetmek kolaylaştırmayı hedefliyor Şirket, bu yeniliklerle Spotify gibi zorlu rakiplerinin önüne geçmek istiyor. Spotify, geçtiğimiz yıl kullanıcıların yakınındaki konserleri gösteren bir özel etkinlikle karşımıza çıkmıştı.

En sevdiğiniz müzisyenlerin konserlerde söyleyeceği müzikleri Apple Music’te keşfedebileceksiniz.

“Apple Müzik uygulaması” Set Listeleri “adlı özellik, kullanıcıların konserlerinde seslendirdikleri müziklerin set listelerini keşfetmelerine ve bu müzikleri sırayla dinlemelerine olanak tanıyor. Aynı zamanda müzik yapma hakkında bilgi edinmelerini sağlar.

Set listelerine ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. Bu özellik, her şeyden önce Sam Smith, BLACKPINK, Peso Pluma, Kane Brown, Blink-182 ve Ed Sheeran dahil olmak üzere sanatçılara yer verecek. Apple, bu listelerin ne sıklıkla güncelleneceğini paylaşmadı.

Haritadan konser keşfetmek mümkün hale geldi

Apple Maps’e gelen özellik, canlı müzik deneyimi için en iyi mekanları öne çıkarıyor ve kullanıcıların gidebilecekleri konserleri keşfetmelerini sağlıyor. Şirket, 10’dan fazla şehre yayılmış 40’tan fazla rehber diyor. Bu şehirlerin yukarıda belirtilen ülkelerden olduğunu vurgulayalım. Yani şu an Türkiye’de yok.

Öte yandan özellik, Shazam’ın geçen yıl tanıttığı konser keşif aracından da yararlanıyor. Bu durumda kullanıcılar platformdaki konser bilgilerinden faydalanabilmektedir. doğrudan harita üzerinde yaklaşan konserlergörebilmek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu