Haber

Maserati MCXtrema: Maserati’nin en güçlü ve sıra dışı yarış arabası

Maserati ailesinin en yeni üyesi Maserati MCXtrema, bir yarış arabasının tüm özelliklerini bünyesinde barındırırken 730 beygirlik performansını gözler önüne seriyor. Maserati MCXtrema, yarış pistleri için özel olarak üretildiğinden karayolu trafiğinde kullanılamaz.

“Project24” olarak duyurulan ve gizemini koruyan Maserati MCXtrema, gerçek adıyla otomobil dünyasına hızlı bir giriş yapıyor. Özel otomobil, ilhamını ikonik Maserati MC20’den alıyor. Spor otomobilin tamamı İtalya’da üretildi ve Maserati’nin yeni çağının başlangıcını işaret ediyor. Maserati MCXtrema, Maserati Corse’nin mirasını ve yenilikçi yapısını kucaklayarak, geçmişle bugün arasında bir bağ kuruyor ve sıra dışı konseptiyle büyüklüğü vurguluyor.

Dünya çapında sadece 62 adet üretilen ve şimdiden tükenen Maserati MCXtrema, benzeri görülmemiş bir konsept sunarken yarış tutkunlarının heyecanını bir üst seviyeye taşıyor.

Yarış arabası tutkunlarının mükemmelliğe verdikleri değer doğrultusunda ve ekstrem yarış tutkusunu harekete geçirmek için üretilen Maserati MCXtrema, şık tasarımı ve üstün performansıyla özel test sürüşlerinde dünya pistlerini fethetmeye hazırlanıyor.

Maserati MCXtrema, dünyanın en prestijli etkinliklerinden biri olan Monterey Otomobil Haftası 2023’ün bir parçası olarak 18 Ağustos’ta The Quail, California’da tanıtılacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-ilgaz.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu