Teknoloji

Netflix, Bulut Tabanlı Oyun Platformuyla Geliyor

Oyun bölümüne uzun zaman önce girenler Netflix bulut tabanlı oyun platformu üzerinde çalışıyor Kısa bir süre önce beta testine giren platform, zamanla daha fazla cihazda karşımıza çıkacak. Detaylar burada.


İlginizi çekebilir:  PlayStation 5 Bulut Hizmeti Beta Başladı


Dünyanın en karlı sektörlerinden biri olan oyun sektörü, Netflix şirketini yatırımlarına hız vermesi için zorlamaya devam ediyor. Dizi ve film uyarlamaları için anlaşmalar sağlayan ve ücretsiz oyunlar dağıtan şirket, geçtiğimiz eylül ayında da kendi oyun stüdyosunu kurmuştu.

Netflix şimdi de oyun sektöründeki projelerine bir yenisini ekliyor ve kendi bulut tabanlı oyun platformunu çıkarmaya hazırlanıyor. Netflix Game Controller uygulamasını iOS için sessiz sedasız yayınlayan şirket, abonelik tabanlı oyun ortak yayın alanında da söz sahibi olmayı hedeflediğini duyurdu.

Netflix, Bulut Tabanlı Oyun Platformunun Beta Testine Başlıyor

Netflix oyun bölümü başkan yardımcısı Mike Verdue tarafından yapılan açıklamalarla İngiltere ve Kanada’da yaşayan az sayıda kullanıcı ile bir beta testi yapılıyor. Amaç, oyunların dizi ve sinema uygulamalarını kullanabilecekleri her cihazda oynanabilmesini sağlamaktır.

Şu anda Mining Adventure (Molehew) ve Oxenfree (Night School Studio) oyunlarının test edilebildiği sistem, ilk etapta Amazon Fire TV, Google TV, LG, Nvidia Shield TV, Samsung Smart TV ve Walmart ONN üzerinde çalışacak. App Store’dan ilgili uygulamayı indirdikten sonra taşınabilir cihazınızı kontrolcüye çevirerek oynayabileceksiniz. Mac ve Windows PC’yi destekleyen tarayıcıların da beta testine dahil edileceği söylendi. Zati Netflix, oyun platformunu dünyadaki tüm kullanıcılara ulaştırmayı hedefliyor.

Şimdilik Android tabanlı cihazların desteklenip desteklenmeyeceğine dair bir açıklama yapılmasa da şirketin oyun kütüphanesinin hem Android hem de iOS üzerinde olduğunu düşünürsek elbette bir süre sonra yeni bir duyuru yapılacak.

aksehirajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu