Yaşam

Teoman’dan ‘Ben, zargana, deus ex machina’ açıklaması: Bu bir ticari albüm değil

Müzisyen Teoman’ın yeni albümü ‘Ben, Zargana, Deus Ex Machina’ tüm dijital platformlarda dinleyicilerle buluştu. Teoman, albümdeki temaların hızla geçen zamanın ürkünçlüğü, geçmişe duyulan özlem, ölüm korkusu, hayattaki pişmanlıklar, gençlik hayalleri, aşkın imkansızlığı, depresyon gibi hissettiği şeylerden oluştuğunu açıkladı.

Teoman, albümünün duyurusunu yaptığı sosyal medya paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Bugün son stüdyo albümüm olacağını düşündüğüm ‘Ben, Zargana, Deus Ex Machina’ çıktı. Böylelikle diskografimi tamamlamış oldum. Bu albüm benim otobiyografik konseptli albümüm. Temaları doğru hissettiğim şeylerden oluşuyor. Şimdi: Zamanın hızla geçmesinin korkutuculuğu, geçmişe duyulan özlem, ölüm korkusu Bunlar hayattaki pişmanlıklar, gençlik hayalleri, aşkın imkansızlığı, depresyon, geleceğin belirsizliğine dair kaygı gibi temalardır.

Bu albüm ticari bir albüm değildir. Günümüzün ticari müziklerinden oluşmuyor ve dinleyici için biraz sorun teşkil ediyor. Yine de bir müzik yazarı olarak beni tatmin eden bir albüm.”

‘Ben, Zargana, Deus Ex Machina’nın video klibi de YouTube’da yayınlandı. Görüntü büyük ölçüde AI teknolojisi Midjourney kullanılarak oluşturuldu.

haber-saimbeyli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu