Haber

Türkiye’ye gelecek ABD’li Blinken ile ilgili olay: ‘Filistinlilerin bir kısmını da alın’ teklifinde bulunabilir

Hamas’ın 7 Ekim sabahı başlattığı Mescid-i Aksa Tufanı operasyonuna karşılık veren İsrail, 28 gündür Gazze’yi bombalıyor. Filistin’e verdiği destek nedeniyle İsrail’le gerginlik yaşayan Türkiye’ye ABD’den kritik bir ziyaret yapılacak. Pazar günü Ankara’ya gelecek olan ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, mevkidaşı Hakan Fidan ile görüşecek. Blinken’in bu görüşmede Fidan’a “Suudi Arabistan ve Mısır gibi Türkiye de Gazze’nin boşaltılmasına yardım etsin, yani Filistinlilerin bir kısmını da alın” teklifinde bulunabileceği iddia edildi.

ABD’Lİ BAKAN BLINKEN TÜRKİYE’YE GELİYOR

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken 5 Kasım Pazar günü Türkiye’ye gelecek. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın Amerikalı mevkidaşı ile yapacağı görüşmede İsrail’in Filistin’deki katliamlarını ele alması bekleniyor. ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’in Türkiye’ye geleceğinin açıklanmasının ardından ziyaretin içeriği kamuoyunda gündeme geldi.

“FİLİSTİNLERİ ALIN”

Eski Tuğamiral Cihat Yaycı, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’in Türkiye ziyaretine ilişkin dikkat çekici değerlendirmelerde bulundu. Yaycı, “ABD Dışişleri Bakanı Blinken’in Türkiye ziyareti iyiye işaret değil. Ziyaretin gecikmesinin altında yatan neden, ‘Türkiye, Suudi Arabistan ve Mısır gibi Gazze’nin tahliyesine yardım etsin, yani siz bir miktar götürün’ talebi olabilir.” Filistinlilerin de.”

“FİLİSTİNLİLER TÜRK MİLLETİNİ ÖRNEK ALIN”

Zaten 8-10 milyon mülteci var. 500 bin daha gelsin diyen varsa bilsin ki o bir kripto Siyonisttir, bir kripto FETÖ’dür, ABD ve İsrail’in hizmetkarıdır. Filistinlilerin de Türk Milletini örnek alması gerekir. “Çanakkale Savaşı’nda ve Kurtuluş Savaşı’nda 12-13 yaşlarındaki çocuklar bile cepheye çıkıp şehit oldular” dedi.

haberterme.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu